Akkim Sealants & Adhesives
Akkim Yapı Kimyasalları, Oto Bakım Ve Onarım Kimyasallarında İhracatını Hızla Arttırıyor
Akkim Yapı Kimyasalları, Oto Bakım Ve Onarım Kimyasallarında İhracatını Hızla Arttırıyor
ANASAYFA | HABERLER | Akkim Yapı Kimyasalları, Oto Bakım Ve Onarım Kimyasallarında İhracatını Hızla Arttırıyor
HABERLER Akkim Yapı Kimyasalları 3 bin fidan bağışladı Akkim Yapı Kimyasalları, ihracatta iki önemli ödülün sahibi oldu İhracatın Yükselen Yıldızı Akkim Yapıştırıcı ve Tutkal Ürünleri Kategorisinde Şampiyonun Adı Yine Değişmedi Akkim Yapı Kimyasalları olarak, bu sene 40.sı düzenlenen Big5 Dubai 2019 fuarına katıldık. TURKEYBUILD 2019 İstanbul Yapı Fuarındayız Yapıştırıcı ve Tutkal Ürünlerinde Türkiye İhracat Şampiyonu yine Akkim Yapı Kimyasalları Teşekkür Geleceğin Kimyacıları Akkim'de İhracat Şampiyonu Akkim Yapı Kimyasalları Akkim Kendi Sektöründe Ar-Ge Merkezi'ni Kuran İlk Firma Oldu 2018, Akkim'in İnovasyon ve Atılım Yılı Olacak Akkim Yapı Kimyasalları, Oto Bakım Ve Onarım Kimyasallarında İhracatını Hızla Arttırıyor Carthage Expo Batiment 2018 Fuarına Katılıyoruz. Big5 Saudi 2018 Fuarına Katılıyoruz. Eisenwarenmesse Köln 2018 Fuarına Katılıyoruz. Sencon 2018 Fuarına Katılıyoruz.
2018
22.01.2018
22.01.2018

Akkim Yapı Kimyasalları, Oto Bakım Ve Onarım Kimyasallarında İhracatını Hızla Arttırıyor

Endüstriyel Aerosoller, Yapıştırıcılar ve Derz dolgu ürünlerinde dünyanın önde gelen üreticilerinden olan ve beş kıtada 100’ün üzerinde ülkeye ihracat yapan Akkim Yapı Kimyasalları; Motorlu taşıt araçlarının bakım ve onarımına yönelik kimyasal ürünler pazarında da ihracatını hızla arttırıyor.

Otomotiv bakım ve onarım alanında kullanılan; Poliüretan ve MS Polimer bazlı Oto Cam yapıştırıcıları, Poliüretan yapıştırıcı, Hızlı yapıştırıcı, Fren Balata Temizleyici, Kokpit temizleme spreyi, Poliüretan mastik, Yüksek ısı dayanımlı contalama silikonu, Lastik tamir kiti, Lastik parlatıcı, Motor temizleyici, Aerosol Yağlayıcı ürünler, Araçların gövde altına ses izolasyonu ve koruyucu amaçlı uygulanan kaplama sistemleri, vb. birçok ürünün üretimini yapan Akkim; ilerleyen günlerde bu alandaki ürün gamını daha da geliştirmeyi hedefliyor.

Otomotiv sanayiinin, sağladığı katmadeğer ve etkileşim içinde olduğu diğer sanayii kollarıyla, ülke ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olduğunu ifade eden Akkim Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Hazreti Akdemir, özellikle satış sonrası hizmetlerde Kimyasal ürünlerin kullanımının çok yaygın olduğunu, otomotiv endüstrisindeki gelişmenin, Kimya sanayisine de çok ciddi katkı sağladığını vurguluyor.

Otomotiv sanayisinin gelişmekte olduğu pazarların, ihracatları için ciddi bir potansiyel barındırdığını belirten Hazreti Akdemir, “Akkim olarak, yapı-inşaat, mobilya, deniz araçları, teknik endüstri ve Otomotiv bakım onarım sektörü olmak üzere 6 ana kategoride 450’nin üzerinde ürün çeşidimiz var. Gelecek dönemde bu sayıyı arttırmak için ciddi alt yapı ve AR-GE yatırımları yapıyoruz. Oto bakım onarım endüstrisine yönelik ürün çeşitliliğimizi daha da arttırarak İhracat hacmimizi genişletmeyi ve ülke ekonomisine katkımızı daha üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Amaçlarının faaliyet gösterdikleri her pazarda müşterileri için “Rekabetçi yeni fırsatlar ve anlamlı iş deneyimleri” sunmak olduğunu belirten Hazreti Akdemir, bunu sağlamak için dünya pazarlarındaki hızlı değişim sürecini sürekli takip ettiklerini, rekabet avantajlarını korumak için yetenekli insan kaynağına, AR-GE’ye, inovasyona, pazarlamaya ve üretim teknolojisine sürekli yatırım yaptıklarını” ifade etti.

Otomotiv sanayii ve satış sonrası bakım onarım kimyasalları alanında Türk üreticilerinin dünya standartlarında ürünler geliştirebildiğine, bu konuda Avrupalı birçok rakibinin önünde olduğuna dikkatleri çeken Hazreti Akdemir, “Buna rağmen hala İthal ürün kalitelidir, ithalse iyidir gibi yanlış bir algı var. Sadece bu endüstride değil, diğer bir çok endüstride bu tutum hakim. Son kullanıcıda da bu algı var. Ben Türk ürünlerinin en az ithal ürünler kadar, hatta daha da kaliteli olduğuna inanıyorum. Türk Malı Markasının güçlenmesi için biz üreticilere önemli görevler düşüyor. Yurtiçinde ve dışındaki çalışmalarımızda bu konu üzerine daha fazla emek ve zaman harcamamız gerekiyor” dedi.SON HABERLER

2019
29.11.2019
2020
28.07.2020
2020
05.11.2020
2021
23.06.2021
2021
02.08.2021
İletişim
Adres
Yeşilbayır Mah. Şimşir Sk. No: 22 Hadımköy - İST
Telefon : + 90 212 771 13 71
Türkiye Satış Dahili : 1226
İhracat Dahili : 2310
Fax
+ 90 212 771 38 88
Türkiye ve İhracat Satışı : sales@akkim.net Pazarlama : marketing@akkim.net Genel İletişim : info@akkim.net